Wspolczesne metody konserwacji



Powiększ tekst:

Niniejsza strona została stworzona w ramach konkursu "Notatki w Internecie" prowadzonego przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Obejmuje ona zagadnienia, które mogłyby być pomocne w realizacji przedmiotu "Współczesne metody konserwacji budownictwa zabytkowego" w ramach specjalności Geotechnika w Rewaloryzacji Zabytków na kierunku Budownictwo.

Treści zostały podzielone na trzy bloki tematyczne, obejmujące: podstawy teoretyczne konserwacji zabytków, technologię prac konserwatorskich oraz materiały dodatkowe dla studentów (test zaliczeniowy i projekt).

Stworzony materiał został dobrany na podstawie licznych fachowych pozycji literaturowych, prac naukowych oraz w szczególności artykułów specjalistycznych z możliwie aktualnych do uzyskania czasopism. Ponadto, wiadomości zawarte na stronie w dużej mierze opierają się na treściach wykładowych przedmiotu "Metody konserwacji budowli zabytkowych" prowadzonego przez dr inż. arch. Tomasza Wieję, który jest także opiekunem naukowym tego projektu.

Ze względu na to, że samo zagadnienie konserwacji budownictwa zabytkowego jest ogromnie rozbudowane, informacje zawarte na stronie stanowią jedynie zarys szerszego pojęcia. Zwróciliśmy w związku z tym uwagę na najważniejsze aspekty i stosowane metody, pozostawiając pełne pole manewru wszystkim, którzy zainteresują się tymi treściami :)


| Materiały dostępne na licencji Creative Commons. Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0
Copyright Agnieszka Defus & Paweł Proficz | 2011