ABC   ABC       A A A   

   Witamy na naszej stronie „Projektowanie kopalń odkrywkowych z wykorzystaniem programu Gemcom Surpac”, która została stworzona w ramach konkursu Notatki w Internecie. Konkurs organizowany jest przez JM Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej przy współudziale Centrum e-Learnigu AGH.

   Jesteśmy studentami piątego roku kierunku Górnictwo i Geologia na specjalności Technika Odkrywkowej Eksploatacji Złóż. Mgr. inż. Maciej Zajączkowski jest Opiekunem merytorycznym naszej pracy.

Stworzona przez nas strona zajmuje się tematyką projektowania kopalń odkrywkowych z zastosowaniem nowoczesnych technik komputerowych. Jest ona pomocą dydaktyczną dla studentów zaczynających przygodę z projektowaniem kopalń. Prezentację wykorzystanych przez nas możliwości programu Gemcom Surpac można obejrzeć na filmie. Dla osób nie związanych ściśle z dziedziną górnictwa odkrywkowego, poniżej umieściliśmy mini galerię w celu pokazania kilku czynnych już wyrobisk eksploatacyjnych. W dzisiejszych czasach te wspaniałe kopalnie nie mogły by powstać bez  precyzyjnego projektu.

Kopalnia dolomitu Kopalnia bazaltu Kopalnia amfibolitu
i migmatytu Kopalnia wapienia Kopalnia węgla brunatnego

   W części głównej strony znajduje się rozdział „Projektowanie kopalń odkrywkowych” podzielonych na 12 podrozdziałów. Każdy z nich opisuje kolejne etapy prac. Strona oferuje możliwość sprawdzenia nowo zdobytej wiedzy w formie testu. Jeśli chcesz częściej wracać do naszych instrukcji, możesz ściągnąć wybrany lub wszystkie rozdziały na dysk swojego komputera w formacie *.pdf.  Nasza strona jest przyjazna dla osób z problemami wzrokowymi, została wyposażona w opcję zmiany kontrastu oraz wielkości wyświetlanych czcionek. Jeśli spodobała Ci się nasza strona zapraszamy do głosowania.

 

Życzymy przyjemnego projektowania z programem Surpac

Krystian Simkiewicz, Mateusz Sikora
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS! Projekt i wykonanie: Krystian Simkiewicz, Mateusz Sikora KN SKALNIK Koło Naukowe SKALNIK
Licencja Creative Commons Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Unported.