Geologia Strukturalna
English version Głosuj!

Witam!

Strona, którą właśnie odwiedzasz bierze udział w konkursie "Notatki w Internecie". Tworząc ją chciałem w jak najbardziej przystępny sposób, wyjaśnić podstawy działań na siatce Schmidta. W tym celu każda część oprócz opisu, jest wzbogacona w prostą animację. Aby rozumieć treść wymagana jest podstawowa wiedza z Kartografii, a wyobraźnia przestrzenna jest tu bardzo pomocna. Konieczne jest nauka wszystkich działów po kolei, gdyż stosowałem pewne uproszczenia, aby nie powtarzać konstrukcji opisanych wcześniej. Wykonuj opisane przykłady na siatce, aby dobrze zrozumieć całość konstrukcji. Mam nadzieję, że strona ta będzie bardzo przydatna w zrozumieniu konstrukcji wykonywanych z użyciem siatki.

Strona najlepiej prezentuje się w przeglądarce Internet Explorer, aby działała poprawnie należy aktywować "active content" (kliknąć w żółty pasek w oknie przeglądarki).

Materiały zostały przystosowane dla ludzi ze słabym wzrokiem. Aby powiększyć czcionkę kliknij w rozwijalne menu w prawym górnym rogu.

Nad wartością merytoryczną strony czuwa mgr Ewa Niesiołowska.

Bibliografia:

Tworząc wersję polską korzystałem z "Przewodnika do ćwiczeń z geologii strukturalnej" Dr Edyty Jurewicz (www.geo.uw.edu.pl/ZASOBY/EDYTA_JUREWICZ/index.html).
Wersja angielska powstała na podstawie: "Stereographic Projection Techniques in Structural Geology." Autorzy: Peter R. Leyshon & Richard J. Lisle.
Wykorzystałem także darmowy skrypt apletu java zamieszczony w "JavaScript Application Cookbook" Jerry Bradenbaugh.(www.javascript.com/quiz/)

Licencja Creative Commons

Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.

Autor: Kamil Wojtanowski[KONTAKT] statystyka Poprawny CSS! Valid HTML 4.01 Transitional